Ogłoszenia Parafialne 1.10.2017

XXVI Niedziela Zwykła, rok A

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca; w czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od 8.30 do 18.30; w piątek okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.30; wieczorna Msza w piątek w int. małżonków i narzeczonych. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych ze sakramentami. W sobotę o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 2. Przypominamy i zapraszamy do modlitwy różańcowej. Każdego dnia wspólny różaniec z rozważaniami o godz. 18.00, w niedziele po Mszy, ok. 17.45; dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godz. 17.00. Módlmy się i znajdźmy czas dla Maryi, bo Ona wszystko może nam wyprosić!
 3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca – w środę po nowennie w salce.
 4. W sobotę o 7.00 ruszamy na akcję Różaniec do granic. Miejscem docelowym są Boleszkowice. Wszystkie osoby, które zapisały się na listę prosimy o zabranie ze sobą suchego prowiantu na cały dzień oraz ciepły ubiór. Koszt wyjazdu oraz spraw organizacyjnych wynosi 100 zł.
 5. Za tydzień dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać kremówki z okazji Dnia Papieskiego. Serdecznie zachęcamy Drogich Parafian, aby nie piec w przyszłym tygodniu ciasta do niedzielnej kawy, tylko zakupić papieską kremówkę i włączyć się w ten sposób we wspieranie dzieł Caritas.
  Za tydzień także przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla biednej młodzieży.
 1. Zapisy dla kandydatów do bierzmowania z podziałem na grupy w poniedziałek w salce:
 • O godz. 19.00 III klasy Gimnazjum
 • O godz. 19.30 I klasy szkoły średniej
 1. Rezerwacja intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy rozpocznie się za tydzień. Zapraszamy w poniedziałek 9 października od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.00.
 2. Rodziców ministrantów zapraszam w czwartek na 19.15 do kościoła; obecność konieczna.
 3. Spotkanie dla młodzieży z w piątek o 19.30 w salce. Zapraszamy młodzież w każdym wieku.
 4. Przypominamy, że od niedzieli 22 października rozpoczniemy w naszej Parafii święty czas Misji Parafialnych, który potrwa do niedzieli 29 października. Jest wydarzenie, które powinno mieć miejsce w każdej Parafii co 10 lat. Bardzo prosimy drogich Parafian
  o serdeczną modlitwę i drobne umartwienia w tej intencji; chorych o ofiarowanie swego cierpienia za naszą Parafię; wszystkich zaś w miarę możliwości zachęcamy do trzydniowego postu przed Misjami. Polecajmy też osobę O. Janusza Chwasta OP, który będzie nas prowadził do Chrystusa w tym świętym czasie
  .
 5. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 6. Dziś I niedziela miesiąca – tzw. niedziela błogosławieństw; każdy kto pragnie modlitwy
  z nałożeniem rąk może podejść po zakończonej liturgii do stopnia komunijnego.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!