Ogłoszenia Parafialne 14.05.2017

V Niedziela Wielkanocna, rok A

  1. Dziś w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy o godz. 11.00 i 13.00; chciejmy jako wspólnota parafialna otoczyć dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą o wierność Chrystusowi aż do końca. W tzw. Białym Tygodniu, dzieci wraz z rodzinami uczestniczyć będą we Mszy o godz. 18.30. W piątek dzieci udają się na pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii do Katedry na godz. 18.00.
  2. Przypominamy o nabożeństwach ku czci Matki Bożej, zwanych potocznie majowymi. Bardzo zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy w tygodniu o 18.00, w niedzielę po Mszy o 17.00; ponadto w środy i soboty o 21.00 apel przy figurze Matki Bożej.
  3. Za tydzień III niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczymy na inwestycje parafialne. Już dziś składam serdeczne Bóg zapłać. W piątek udało się zakończyć ostatni etap instalacji energii z paneli fotowoltaicznych, które znajdują się na dachu probostwa. Panele zasilają kościół łączną mocą 6 kW. Mamy nadzieję, że dzięki temu w przyszłym roku rachunki za prąd będą niższe niż dotąd.
  4. Ks. Oleg zebrał na budowę kościoła w Mińsku 6630 zł. Serdecznie nas pozdrawia i dziękuje wszystkim Parafianom za życzliwość.
  5. Za tydzień na Mszy o godz. 11.15 będziemy świętować rocznicę I Komunii św. dzieci, które przyjęły Ją rok temu. Zapraszamy na tę Mszę dzieci wraz z rodzicami.
  6. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30 w salce.
  7. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; znajdziemy tam też intencje na najbliższy tydzień.
  8. Wszystkim życzmy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!