Ogłoszenia Parafialne 3.12.2017

I Niedziela Adwentu, rok B

 1. Wkraczając w okres Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny oznaczony literą B.
 2. Roraty – czyli Msza Święta ku czci NMP. od poniedziałku do piątku, codziennie o godz. 17.30,
  a w sobotę o 8.00
  . Zapraszamy wszystkich (od dzieci po najstarszych) do licznego udziału w tej Mszy Świętej przygotowującej nas na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Chrystusa.
 3. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek miesiąca;
  do chorych udamy się w czwartek od godz. 8.30; tego dnia  jak co tydzień całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Od dziś w salce do nabycia świece wigilijne, kartki świąteczne i opłatki.
 5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia Msze Święte o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. W przyszłą niedzielę od 9.00 do 14.00 kiermasz książki za złotówkę; zachęcamy wszystkich do udziału i zakupu dobrej lektury.
 8. Duszpasterstwo młodzieżowe zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30 do salki. Nie będzie wyjazdu młodzieżowego do Lubonia.
 9. We środę o godz. 19.30 odbędzie się kurs komputerowy dla „wcześniej urodzonych”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, również tych, którzy jeszcze nie byli, a odczuwają potrzebę nabycia takich umiejętności. Zajęcia prowadzą:  Natalia, Sylwia, Celina, Dominika i Jakub
 10. Dziś gościmy w naszej Parafii księdza Grzegorza Kucharskiego ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który głosi Słowo Boże, a po Mszy zbierać będzie ofiary na dzieło misji.
 11. Otrzymaliśmy dekret ks. Abpa powołujący od jutra nową Radę Duszpasterską i Ekonomiczną w naszej Parafii. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność dotychczasowej Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej za wszelką pomoc i troskę o naszą wspólnotę parafialną. Niech Dobry Bóg niezmierzone gesty życzliwości wynagrodzi Wam wszystkim.
  Pierwsze spotkanie nowej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej obędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 na probostwie.
 12. Mamy też smutną wiadomość. Ks. Abp przysłał nam jeszcze jeden dekret, odwołujący z naszej Parafii z dniem 15 grudnia ks. Jarka. Jak czytamy w dekrecie: mając na uwadze potrzeby duszpasterskie ks. Jarek zostaje przeniesiony do Parafii Chrystusa Odkupiciela na os. Warszawskim.
  Msza Święta pożegnalna naszego księdza rezydenta odbędzie się w przyszłą niedzielę o  godz. 12.30.
 13. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Anny Iwańskiej z ul. Szczepankowo. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!