Ogłoszenia Parafialne 6.8.2017

Święto Przemienienia Pańskiego, rok A

 1. Sierpień to w naszej tradycji miesiąc trzeźwości; zachęcamy do modlitwy i abstynencji w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu; można wpisać się do księgi abstynencji, która znajduje się
  w zakrystii.
 2. Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechu”. W kruchcie kościoła wystawiony jest kosz, do którego możemy złożyć przybory szkolne, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.
 3. W środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy,
  a w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. W czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:30 do 18:30. Zapraszamy do osobistej modlitwę w ciszy.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 6. W przyszłą niedzielę 13.08 nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 20:00; zapraszamy wszystkich Parafian na modlitwę, konferencję i procesję ze świecami.
 7. W przyszłą sobotę 12.08 Fundacja Nostra Res Agitur zaprasza na jednodniowy wyjazd pielgrzymkowy zachodnim szlakiem cystersów. Jak zwykle dojazd środkiem własnym lub
  z przyjaciółmi. W programie wyjazdu:
 • Kościół i klasztor Misjonarzy Oblatów w Obrze. Zbiórka przed kościołem w Obrze ul. Szkolna 12 o godz. 9.50. Od 10:00 zwiedzanie z przewodnikiem do ok. 11.30: kościół, krypty (warto zabrać okrycie – temp. ok. 17 st. C), muzeum misyjne.
 • Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu nad Obrą (Plac Pielgrzymów 9). Wspólny obiad w Wieleniu.
 • Kościół św. Jana Chrzciciela w Przemęcie (ul. Opacka 9).
 • Dla chętnych: Wieża widokowa w Siekowie. Przy dobrej widoczności widać nawet Karkonosze!

Koszty: orientacyjna cena obiadu to ok. 30 zł, bilet wstępu na wieżę (2 zł) i dobrowolne ofiary dla przewodników oraz na rzecz odwiedzanych kościołów. Zgłoszenia przyjmuje do czwartku 10.08
Pan Wojciech Borucki (borucki.wojciech@wp.pl, 663 337 876).

 1. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 2. Dziś niedziela błogosławieństw; każdy kto pragnie przystąpić do modlitwy z nałożeniem rąk może podejść po zakończonej liturgii do stopnia komunijnego i otrzymać błogosławieństwo.
 3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!