Ogłoszenia Parafialne 02.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego, rok A

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie świętem Matki Bożej Gromnicznej; polecamy w tę niedzielę wszystkich żyjących w zakonach męskich i żeńskich – dziękując za ofiarę ich życia dla nas i zbawienia świata. Po Mszy zbieramy ofiary na Klasztory Klauzurowe.
 2. Także dzisiaj przeżywamy I-szą niedzielę miesiąca; kto pragnie modlitwy z nałożeniem rąk, może po zakończonej liturgii podejść do stopnia komunijnego.
 3. Szczęśliwie zakończyliśmy kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli dla nas swoje domy, okazując życzliwość. Jesteśmy wdzięczni za wspólne modlitwy, krzepiące rozmowy i wszelkie dobro. Bóg zapłać! Gdyby ktoś jeszcze chciał przyjąć kapłana, a nie miał wizyty kolędowej, może wpisać się na listę w zakrystii i ustalić termin kolędy.
 4. Zapraszamy na czuwanie prowadzone przez naszą Parafię 8 lutego od 8.00 do 10.00 na Wzgórzu Przemysława u OO. Franciszkanów.
 5. W kruchcie kościoła zostały wyłożone foldery informacyjne o nabożeństwach i dziełach naszej Parafii; Ci, którzy nie mieli kolędy, mogą zabrać folder do domu (jeden na rodzinę).
 6. Od poniedziałku wracamy do porządku Mszy sprzed kolędy o godz. 18.30, we wtorek o 8.30 po łacinie.
 7. W tym tygodniu I-szy czwartek i piątek miesiąca.
 • W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu
 • Okazja do spowiedzi w piątek od 15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.30; Msza wieczorna
  w int. małżonków obchodzących jubileusz sakramentu małżeństwa oraz za narzeczonych.
 • Od 8.30 w piątek odwiedzimy chorych
 1. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje mszalne.
 2. Zgodnie ze sugestiami Parafian, na ścianie za figurą Matki Bożej zawiesiliśmy tablicę na wota; np. za uzdrowienie z choroby, za ocalenie małżeństwa, bądź też z innego powodu; jeśli będziemy mieć taką potrzebę, po wcześniejszym uzgodnieniu – możemy zawiesić na niej właściwe wotum.
 3. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!