Ogłoszenia Parafialne 03.01.2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, rok B

  1. Od najbliższego poniedziałku wprowadzamy na stałe w naszym kościele Nowennę do św. Andrzeja Apostoła, naszego patrona oraz orędownika w sprawach matrymonialnych i wypraszania potomstwa. W czasach, w których wiele osób ma trudność ze znalezieniem przyszłego małżonka oraz boryka się z problemem niepłodności wołanie do Boga przez św. Andrzeja wydaje się koniecznością. Nabożeństwo będzie odprawiane po zakończonej Mszy. Zachęcam też, aby stałym elementem tej modlitwy były pisane na kartkach prośby i podziękowania do Boga przez wstawiennictwo św. Andrzeja Apostoła. Po Nowennie kartki będą składane przy relikwiach świętego.
  2. W środę Objawienie Pańskie, powszechnie zwane świętem Trzech Króli; Msze Święte jak
    w każdą niedzielę, a więc o 8.00, 10.00, 12.00 z udziałem dzieci i 19.00. Po Mszach zbierać będziemy ofiary przed kościołem na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. 6 stycznia o 16.00 zapraszam wszystkich Parafian na wspólne przeżycie kolędy w kościele. W związku z pandemią nie możemy Was Drodzy odwiedzić osobiście, dlatego pomodlimy się za Wasze Rodziny przed Najśw. Sakramentem. Transmitować będziemy to wydarzenie online; na odległość poświęcę wodę, którą będziecie mogli pokropić osobiście swoje mieszkanie. Na koniec wspólnie z chórem parafialnym odśpiewamy kolędy.
  4. W tym tygodniu I-szy czwartek miesiąca; całodzienną adorację Najśw. Sakramentu ofiarujemy o świętość kapłanów oraz o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa z naszej wspólnoty. Wieczorna Msza w tej intencji.
  5. Już za tydzień 11 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Płomień wiary – przekaż dalej!”. Tym razem naszym wyjątkowym Gościem będzie dr Jacek Pulikowski, który podejmie temat: “O pojednaniu w małżeństwie i rodzinie”. Wykład rozpocznie się o godzinie 19.30 (po wieczornej Mszy Św.) w kościele oraz na naszym parafialnym kanale You Tube. Serdecznie zapraszamy do udziału osobistego lub drogą online.
  6. W zakrystii możemy nabyć płytę z kolędami w wykonaniu naszego parafialnego chóru; jest to jednocześnie cegiełka na remont zewnętrznych murów naszej świątyni.
  7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kruchcie kościoła. Tam też intencje mszalne.
  8. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!