Ogłoszenia Parafialne 08.12.2019

II Niedziela Adwentu, rok A

  1. Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; o godz. 12.30 Msza Święta z poświęceniem Figury MB Królowej Pokoju – wotum naszej Parafii za dar nawiedzenia w Ikonie Jasnogórskiej; Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli powstanie tego dzieła. Po Mszy o 12.30 przy nowej figurze, odnowimy nasze zawierzenie Bogu przez Maryję wzorem m.in. takich świętych jak Jan Paweł II – Totus Tuus ego sum Maryjo i wszystko co moje do Ciebie należy!
  2. Roraty – czyli Msza Święta ku czci NMP. od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – za wyjątkiem wtorku, tego dnia o 8.30 po łacinie. Zapraszamy wszystkich, od dzieci po najstarszych, do licznego udziału w tej Mszy Świętej przygotowującej nas na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Chrystusa.
  3. Świece wigilijne, kartki świąteczne i opłatki do nabycia w salce. Parafialny Zespół Caritas wystawił w kruchcie kościoła choinkę na której wiszą serduszka; kto chciałby przygotować paczkę dla najbardziej potrzebujących może zabrać serduszko z choinki, a przygotowaną paczkę przynosimy w tygodniu lub w przyszłą niedzielę do kościoła.
  4. Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu “Płomień wiary – przekaż dalej!”. Już w najbliższą środę, 11 grudnia o 19.30 poruszymy bardzo ciekawy  temat: Katolicyzm a protestantyzm, który poprowadzi ks. Mirosław Musiał, Proboszcz Sanktuarium Świętości Życia w Poznaniu.  Zapraszamy do salki parafialnej rodziców, młodzież i wszystkich zainteresowanych!
  5. 15 grudnia w godzinach 9.00-14.00 odbędzie się kiermasz książki za złotówkę. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wspieranie działań grup parafialnych Caritas i Fundacji Nostra Res Agitur.
  6. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  7. Przypominamy, że od 1 stycznia ulegnie zmianie plan Mszy Świętych odprawianych w niedzielę i święta nakazane. Ze względu na braki kadrowe w niedzielę będą tylko 4 Msze wg następującego porządku: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 z udziałem dzieci i 19.00.
  8. Za tydzień III niedziela miesiąca; ofiary z tacy przeznaczymy na cele inwestycyjne; już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!