Ogłoszenia Parafialne 1.09.2019

XXII Niedziela Zwykła, rok C

 1. Dziś centralne uroczystości Tuleckiego Odpustu. Nasza Parafialna Piesza Pielgrzymka wyrusza sprzed kościoła o godz. 10.00. Zachęcamy także do indywidualnego nawiedzenia Sanktuarium MB Tuleckiej, znajdującego się w odległości 4 km.
 2. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
 • adoracja w czwartek od 8.30 do 18.30;
 • spowiedź w piątek od 15.30 do 18.30 z przerwą półgodzinną o 17.00; tego dnia odwiedzimy chorych ze sakramentami od 8.30
 • w sobotę o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi
 1. Msza na rozpoczęcie roku szkolnego na Szczepankowie w poniedziałek o godz. 8.00.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne wszystkim dzieciom, upraszając wszelkich łask w nowym roku szkolnym.
 3. Również w przyszłą niedzielę na Mszy o 12.30 poświęcimy ziarno siewne i nasiona.
 4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Podhale w dniach od 14 do 18 września; koszt 880 zł. Po drodze bierzemy udział w modlitwie Polska pod Krzyżem we Włocławku.
 5. Dziś I niedziela miesiąca – tzw. niedziela błogosławieństw. Każdy kto pragnie błogosławieństwa indywidualnego z nałożeniem rąk, może podejść po skończonej liturgii do stopnia komunijnego.
 6. Witamy dziś w naszej wspólnocie ks. Mariusza Dudkiewicza skierowanego dekretem do pomocy duszpasterskiej w miejsce ks. Tomka; nie wiemy jak długo ks. Mariusz z nami pozostanie, ponieważ po urlopie zdrowotnym ma wrócić na stanowisko proboszcza. Niemniej serdecznie życzymy księdzu wielu łask Bożych i radości z posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.
 7. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!