Ogłoszenia Parafialne 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego, rok B

  1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii zielony kolor szat i początek tzw. Okresu Zwykłego, oznaczonego jako rok B.
  2. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca; ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne. Przy tej okazji dziękuję za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafialne, także mimo, że nie ma tradycyjnej kolędy za składane tą drogą ofiary kolędowe.
    Wszystkim, którzy odznaczając się dojrzałym wyczuciem troski o Kościół, a także Jego sprawy materialne – mimo ciężkiej sytuacji pandemii – niech Pan Bóg pomnaża po stokroć hojność serca.
  3. Przypominamy i zachęcamy do udziału w Nowennie do św. Andrzeja Apostoła, naszego patrona oraz orędownika w sprawach matrymonialnych i wypraszania potomstwa. W każdy poniedziałek wołamy za tych, którzy mają trudność ze znalezieniem przyszłego małżonka oraz borykają się z problemem niepłodności. Nabożeństwo jest odprawiane po zakończonej Mszy. Zachęcam też, aby stałym elementem tej modlitwy były pisane na kartkach prośby i podziękowania do Boga przez wstawiennictwo św. Andrzeja Apostoła. Po Nowennie kartki będą składane przy relikwiach świętego.
  4. 11 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Płomień wiary – przekaż dalej!”. Tym razem naszym wyjątkowym Gościem będzie dr Jacek Pulikowski, który podejmie temat: “O pojednaniu w małżeństwie i rodzinie”. Wykład rozpocznie się o godzinie 19.30 (po wieczornej Mszy Św.) w kościele oraz na naszym parafialnym kanale You Tube. Serdecznie zapraszamy do udziału osobistego lub drogą online.
  5. Zmarł śp. Jan Ciesielski z ul. Glebowej; pogrzeb odbędzie się 18 stycznia o godz. 11.00 w kościele. Wieczny odpoczynek…
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje mszalne.
  7. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!