Ogłoszenia Parafialne 11.06.2017

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, rok A

 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej; prosimy Pana Boga o jedność i miłość
  w naszych rodzinach na wzór Trójcy Przenajświętszej.
 2. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe; w tygodniu o 18.00 w niedziele po Mszy
  o 17.00. Boże Serce pełne miłości, CZEKA na naszą miłość.
 3. W czwartek przypada uroczystość Boże Ciała. O godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przy czwartym ołtarzu odprawimy Mszę świętą. Poza tym Msze w czwartek o 8.00
  i 17.00.
  Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w procesji poczty sztandarowe, feretrony, służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatki oraz dzieci I Komunijne w albach i wszystkich wiernych.
  Próba dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek o 17.00. w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić kwiatki na procesję.

O przygotowanie ołtarzy bardzo prosimy:

I ołtarz – młodzież i mieszkańców Krzesinek

II ołtarz – Państwo Tobolskich z przyjaciółmi i sąsiadami

III ołtarz – dzieci I Komunijne z Rodzicami

IV ołtarz – Ruch Światło Życie

Przez całą oktawę, rozpoczynając od najbliższej środy, Msze Święte wieczorne z nieszporami i procesją wokół kościoła; w niedzielę procesja po Mszy o 10.00. Zachęcamy serdecznie, aby zewnętrznym przejawem wiary, były pięknie udekorowane domy – przez flagi i emblematy eucharystyczne.

W Boże Ciało zbiórka dziewczynek sypiących kwiatki o godz. 9.45 przed kościołem.

Centralna procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta wyruszy z kościoła Bożego Ciała po Mszy o 10.00.

 1. Dzień chorych w naszej Parafii będzie miał miejsce 17 czerwca. Msza św.
  z namaszczeniem chorych godz. 10.00, jeżeli potrzebny jest transport to prosimy zgłosić to w zakrystii.
 2. Dziś odbędzie się w Poznaniu Marsz dla Życia pod hasłem „Każdy jest ważny”. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, dla których cenne jest każde życie ludzkie, niezależnie od wieku, zdrowia, płci czy poglądów. Zaczynamy festynem rodzinnym na Placu Wolności o godzinie 14:30, a o 15:45 wyruszamy w kierunku Katedry, gdzie o 17:00 odprawiona zostanie Msza Święta.
 3. W związku z MARSZEM DLA ŻYCIA Caritas organizuje akcję “Pieluszka dla maluszka”. W kruchcie wystawiono kosz, do którego można składać pieluszki. Zapraszamy do udziału w tej akcji.
 4. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie o 20.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na wspólną modlitwę oraz procesję ze świecami; będziemy modlić się o pokój dla świata.
 5. W przyszłą sobotę pragniemy zorganizować piknik parafialny z grillem i wspólną zabawą; zabieramy ze sobą koce na trawę; uprzejmie prosimy, aby panie przygotowały słodkie wypieki lub pożywne sałatki. Chcemy, w rodzinnej atmosferze pobyć ze sobą i ucieszyć się wspólnym towarzystwem. Początek o godz. 15.00.
 6. Bardzo prosimy podawać intencje mszalne na dwa tygodnie przed rezerwacją, żeby mogły się znaleźć na rozpisce w odpowiedni czasie.
 7. Za tydzień III niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczymy na cele inwestycyjne. Natomiast dzisiaj przed kościołem możemy wesprzeć KUL i WT w Poznaniu składając ofiarą do puszki.
 8. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; są tam też intencje na najbliższy tydzień.
 9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!