Ogłoszenia Parafialne 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna, rok C

 1. Dziś w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy o godz. 11.00; chciejmy jako wspólnota parafialna otoczyć dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą o wierność Chrystusowi aż do końca. W tzw. Białym Tygodniu, dzieci wraz z rodzinami uczestniczyć będą we Mszy o godz. 18.30. W sobotę dzieci udają się na pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii na Rataje na godz. 12.00 witając Matkę Bożą w naszej Archidiecezji.
 2. Przypominamy o nabożeństwach ku czci Matki Bożej, zwanych potocznie majowymi. Bardzo zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy w tygodniu o 18.00, we wtorek o 8.00, w niedzielę po Mszy o 17.00; ponadto w środy i soboty o 21.00 apel przy figurze Matki Bożej.
 3. Za tydzień III niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczymy na inwestycje parafialne.
 4. Za tydzień na Mszy o godz. 11.15 będziemy świętować rocznicę I Komunii św. dzieci, które przyjęły Ją rok temu. Zapraszamy na tę Mszę dzieci wraz z rodzicami. Proszę, żeby dzieci w tygodniu skorzystały ze spowiedzi przed nabożeństwami majowymi każdego dnia od 17.45.
 5. Jutro o 20.30 rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie; modlić się będziemy na różańcu o pokój na świecie. Konferencje w czasie nabożeństw głosić będzie ks. Jarosław Czyżewski, nasz były rezydent.
 6. Już za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje Maryjne przed nawiedzeniem Kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii; bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Za tydzień będzie można zabrać ulotki, na których znajdzie się szczegółowy plan nawiedzenia. Początek nawiedzenia 31 maja ok. 17.00.
  Natomiast już dziś można obejrzeć na Facebooku zaproszenie Proboszcza do tej uroczystości; zachęcamy jednocześnie, do rozsyłania tego filmu wśród znajomych, rodziny, sąsiadów.
  Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać  różańce i emblematy związane z nawiedzeniem obrazu MB w naszej parafii.
 7. Zapraszamy na majowe spotkanie z cyklu “Płomień wiary – przekaż dalej!” Już w najbliższy wtorek 14 maja pochylimy się nad trudnym tematem buntu na Kościół. Jak radzić sobie z takim buntem u dzieci, u młodzieży. Temat ten poprowadzi Pani Dorota Burdajewicz z Duszpasterstwa Rodzin. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie, tym razem wyjątkowo, tylko przed południem o 10.30. Zapewniamy opiekę nad dziećmi.
 8. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; znajdziemy tam też intencje na najbliższy tydzień.
 9. Wszystkim życzmy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!