Ogłoszenia Parafialne 14.06.2020

XI Niedziela Zwykła, rok A

  1. Od dziś w miarę możliwości Msze Święte niedzielne o godz. 10.00 i 12.00 będziemy sprawować na dworze, podobnie jak w Boże Ciało. Wynika to z potrzeby większej przestrzeni dla większej ilości wiernych biorących udział w liturgii. Zachęcam do żarliwej i głębokiej modlitwy w tej niecodziennej scenerii.
  2. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa czerwcowe; w tygodniu o 18.00, (za wyjątkiem wtorku o 8.00), a w niedziele o 18.30. Przyjdźmy schować się w najbezpieczniejszym miejscu we wszechświecie – w Ranie Serca Jezusa.
  3. Przez całą oktawę, Msze Święte wieczorne z nieszporami i procesją wokół kościoła; w niedzielę procesja po Mszy o 10.00.
  4. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL, WT w Poznaniu i Szkoły Katolickie.
  5. Niestety pandemia nie zniosła Daniny Diecezjalnej. Zachęcam do udziału w utrzymaniu Muzeum, Seminarium, Archiwum, Domu ks. Emerytów i innych instytucji centralnych; koperty na Daninę znajdują się na półce z gazetami.
    Dziękuję za zrozumienie i za te ofiary, które już złożyliście i składacie – na utrzymanie naszej Parafii i diecezji. Niech Bóg po stokroć Wam je pomnoży.
  6. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; tego dnia modlimy się o uświęcenie kapłanów; pamiętajmy o tej intencji. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  7. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje na najbliższy tydzień.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!