Ogłoszenia Parafialne 15.12.2019

III Niedziela Adwentu, rok A – GAUDETE

 1. Roraty – czyli Msza Święta ku czci NMP. od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – za wyjątkiem wtorku, tego dnia o 8.30 po łacinie. Zapraszamy wszystkich, od dzieci po najstarszych, do licznego udziału w tej Mszy Świętej przygotowującej nas na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Chrystusa.
 2. Bardzo dziękujemy za Waszą hojność w przygotowaniu paczek dla najbardziej potrzebujących; niech Bóg pomnoży Wam to, co Mu ofiarowaliście.
 3. W tym tygodniu spowiedź adwentowa w naszej Parafii we czwartek od 15.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 16.30. O tych samych godzinach we środę spowiedź na Krzesinach, a w piątek na Szczepankowie. Skorzystajmy wszyscy z tego daru łaski i oczyśćmy nasze serca dla Pana.
 4. Dziś 3 niedziela miesiąca – Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczymy na cele inwestycyjne.
 5. Na Pomoc Kościołowi na Wschodzie 1763zł. Bóg zapłać.
 6. Dziś w godzinach 9.00-14.00 odbędzie się kiermasz książki za złotówkę. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wspieranie działań grup parafialnych Caritas i Fundacji Nostra Res Agitur.
 7. Przypominamy, że od 1 stycznia ulegnie zmianie plan Mszy Świętych odprawianych w niedzielę i święta nakazane. Ze względu na braki kadrowe w niedzielę będą tylko 4 Msze wg następującego porządku:
  o godz. 8.00, 10.00, 12.00 z udziałem dzieci i 19.00.
 8. W sobotę 21 bm podczas Mszy św. o g. 18.30 będzie śpiewała schola gregoriańska Canticum Cordium pod dyrekcją ks. Mariusza Białkowskiego. Po Mszy św. będzie miał miejsce krótki koncert „Vigilate apud Mariam” – Czuwajcie przy Maryi.
 9. Caritas organizuje na MTP wigilię i zwraca się z prośbą o włączenie poprzez ofiarowanie ciasta, które będzie można przynieść na salkę 18 grudnia godz. 19.30. Prosimy, aby ciasta były zapakowane i z terminem ważności. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy aby dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu ciepła w tym szczególnym czasie dla potrzebujących i samotnych.
 10. Odpowiadając na sugestie pewnej części Parafian, tego roku, pierwsza pasterka odbędzie się o godz. 21.00 na dworze przed kościołem (podobnie jak Msza na Boże Ciało); chcemy ją odprawić w scenerii Betlejemskiej Nocy – ze św. Rodziną, zwierzętami oraz pasterzami i Aniołami. Zachęcamy, żeby dzieci, a także i dorośli przebrali się za Anioły lub pastuszków; Msza będzie trwała maksymalnie 1h. Ubieramy się tak, żeby nie zmarznąć; miejsca siedzące będą tylko w kościele.
 11. Prasę katolicką i intencje mszalne na najbliższy tydzień można nabyć w kruchcie kościoła.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!