Ogłoszenia Parafialne 20.09.2020

XXV Niedziela Zwykła, rok A

 1. Rodziców Dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, konferencję i zapisy 28 września o 19.15 do kościoła.
  Po spotkaniu w kościele możliwość nabycia dewocjonaliów związanych z Komunią Świętą w salce parafialnej.
 2. Dziś po Mszy Świętej możemy wesprzeć KUL, WT w Poznaniu i Szkoły Katolickie; za tydzień natomiast Episkopat Polski zarządził zbiórkę na poszkodowanych na Wyspie Lesbos.
 3. W związku z kurczącym się w tempie zawrotnym miejscu na naszym cmentarzu, przypominam, że ziemia cmentarna jest własnością Parafii. Bez uzgodnienia z zarządcą cmentarza, nie wolno nikomu podejmować SAMOWOLNIE nasadzeń i układania chodnika czy stawiania ławek. Każde takie działanie jest bezprawne i będzie przez zarządcę cmentarza usuwane.
  Po oględzinach cmentarza z przedstawicielami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej okazało się, że drzewka przy grobach zajmują ok. 30-50 miejsc, które będzie można przeznaczyć na nowy pochówek.
  W związku z powyższym, informuję wszystkich Parafian naszej wspólnoty oraz Parafii sąsiednich na Szczepankowie i Kobylepolu, że zarządca cmentarza bez informowania kogokolwiek – w trosce o pozyskanie nowych miejsc – będzie w miarę potrzeby usuwać nasadzone samowolnie drzewka, chodniki lub ławki.
  Kto chciałby to uczynić osobiście, może się tego podjąć najpóźniej do Uroczystości Wszystkich Świętych tego roku, po wcześniejszym uzgodnieniu z zarządcą.
 4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jarosława Wachowca z ul. Sowice i Zdzisława Picza z ul. Gospodarskiej; natomiast w najbliższą środę o godz. 12.00 Msza pogrzebowa śp. Franciszka Łukowiaka z ul. Szczepankowo. Wieczny odpoczynek…
 5. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!