Ogłoszenia Parafialne 20.12.2020

IV Niedziela Adwentu, rok B

 1. Roraty – czyli Msza Święta ku czci NMP. od poniedziałku do środy o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.
 2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano Msza Święta o godz. 6.00. Zachęcamy tego dnia do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych wg wielowiekowej tradycji.
 3. Podobnie jak w ubiegłym roku, pierwsza pasterka odbędzie się o godz. 21.00 na dworze przed kościołem (podobnie jak Msza na Boże Ciało); chcemy ją odprawić w scenerii Betlejemskiej Nocy – ze św. Rodziną, zwierzętami oraz pasterzami i Aniołami. Zachęcamy, żeby dzieci, a także i dorośli (jeśli chcą) przebrali się za Anioły lub pastuszków; Msza będzie trwała maksymalnie 1h. Ubieramy się tak, żeby nie zmarznąć; miejsca siedzące będą tylko w kościele. Uprzejmie proszę o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa (dystans i maseczki). O 24. 00 Msza Święta w kościele.
 4. Okazja do spowiedzi przed świętami w najbliższy poniedziałek i wtorek, od 17.00 do 18.30.
 5. Do chorych z Komunią Świętą Świąteczną szafarze udadzą się w środę 23 grudnia od godz. 17.00; pójdziemy z Komunią tylko na wyraźne życzenie zainteresowanych, prosząc o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa – przyjmując szafarza w maseczce i wywietrzonym mieszkaniu.
 6. W I-sze święto Msze o godz. 8.00, 10.00 i 12.00; nie będzie Mszy wieczornej; podobnie w II-gie święto i mimo iż jest to sobota nie będzie też Mszy wieczornej.
  W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. Opłatki i małe świece wigilijne można nabyć w salce parafialnej i w zakrystii.
 8. Zebrane dziś ofiary, przeznaczymy na cele inwestycyjne.
 9. Prasę katolicką i intencje mszalne na najbliższy tydzień można nabyć w kruchcie kościoła.
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!