Ogłoszenia Parafialne 21.04.2019

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok C

Drodzy Parafianie i Goście! Niech Zmartwychwstały Pan pomoże Wam przejść ze śmierci do życia, tzn. z grzechu do świętości. Niech doświadczenie Jego żywej bliskości
i Miłości dodaje Wam odwagi na co dzień. Niech Jego Święte Rany uzdrowią Wasze wzajemne relacje i staną się schronieniem dla każdej i każdego z Was.
Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Szczęść Boże!  

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy o 17.00 i 20.00. Podobnie w II Święto. W poniedziałek przed kościołem zbierać będziemy do puszek ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
  2. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał św. Faustynie, że każdy kto tego dnia przyjmie Komunię Świętą dostąpi odpustu zupełnego – darowania wszystkich win i kar! Skorzystajmy z tego daru łaski, który nie wymaga dodatkowych warunków.
  3. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła.
  5. We wtorek o godz. 11.00 Msza pogrzebowa za śp. Andrzeja Kołasika z ul. Sowice. Wieczny odpoczynek…
  6. Na koniec pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam wszystkim Drodzy Parafianie za Wasze świadectwo wiary; jesteśmy zbudowani i szczęśliwi, że ukazujecie piękny obraz chrześcijaństwa; niech Pan Bóg pomnaża w Was to dobro. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach przygotowali i pomogli przeżyć Triduum Paschalne – p. Organiście, Chórowi, P. Alinie i P. Paulinie, ukochanej Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Zespołowi Caritas, i wszystkim bez wyjątku. Bóg Zapłać!
  7. Wszystkim raz jeszcze życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!