Ogłoszenia Parafialne 25.11.2018

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rok B

  1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; zawierzamy Panu Jezusowi Królowi naszą Ojczyznę, Parafię, rodziny i siebie samych.
  2. W piątek uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Apostoła, Patrona naszej Parafii. Msze Święte tego dnia o 8.30 i 18.30. Wieczorną Eucharystię odprawi ks. proboszcz dr Trojan Marchwiak, znany większości z nas i ceniony duszpasterz z Parafii św. Wojciecha w Poznaniu. Zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału, mimo dnia pracy. Po Mszach o 8.30 i 18.30 zapraszamy do salki wszystkich uczestników na słodką przekąskę oraz kawę lub herbatę.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje nas tego dnia post piątkowy.
  3. W tym tygodniu I-sza sobota miesiąca; o godz. 8.00 Eucharystia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.
  4. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem. Prosimy wszystkich w miarę możliwości o udział w roratach o godz. 18.30. Szczególnym Patronem tego czasu będzie tym razem Duch Święty.
  5. W przyszłą sobotę liturgią niedzielną rozpoczniemy czas renowacji misji parafialnych, które odbyły się w zeszłym roku. Ten okres rekolekcyjnej zadumy potrwa do środy 5 grudnia, a poprowadzi nas duchowo znany i lubiany O. Janusz Chwast, dominikanin z Warszawy. Proszę wszystkich, aby jeden dzień w tym tygodniu poświęcić na post w int. dobrych owoców rekolekcji.
  6. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!