Ogłoszenia Parafialne 25.12.2018

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2018, rok C

Drodzy Parafianie i Goście!

Bóg wielokrotnie przemawiał do ludzi, ale nigdy tak wyraźnie, jak wtedy, gdy objawił się w ciele małego Dziecka z Betlejem. Dziś przychodzi do nas po raz kolejny, aby być Bogiem z nami i powiedzieć nam przez żłóbek: Kocham Cię niezmiennie moje Dziecko.

Życzymy Wam, aby czas Bożego Narodzenia stał się okazją do odkrycia troski i miłości Boga, który ukochał nas jeszcze przed założeniem świata; niech Boża miłość zapala Wasze serca, napełniając je radością i pokojem. Szczęść Boże!

 

  1. W I Święto Msze o godz. 8.00, 10.00, 11.15 i 12.30. Nie będzie Mszy o 17.00 i 20.00.
  2. Podobnie w II Święto z tym, że będzie jeszcze Msza o 17.00. Po Mszach tego dnia zbierać będziemy ofiary przed kościołem na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie.
  3. Przypominamy, że 27 grudnia modlić się będziemy za Powstańców Wielkopolskich, szczególnie naszych Parafian, którzy 100 lat temu brali udział w walce o naszą wolność.
    Tego dnia uroczysty Anioł Pański na cmentarzu o godz. 12.00 oraz zapalenie zniczy przy grobach Powstańców. O godz. 17.00 uroczysta Msza Święta, a po Niej złożenie kwiatów przy tablicach wiszących na zewnątrz naszego kościoła; następnie spotkanie w salce i część historyczna poświęcona temu wydarzeniu. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.
    Prosimy też o udekorowanie swoich domostw flagami powstańczymi, bądź biało-czerwonymi.
  4. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku; plan podamy w najbliższą niedzielę.