Ogłoszenia Parafialne 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocna, rok C

 1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje Maryjne przed Nawiedzeniem Matki Bożej, które prowadzi O. Janusz Chwast. Zachęcamy do udziału i serdecznej modlitwy w tej int.
  Nauki rekolekcyjne codziennie w czasie Mszy o 9.00 rano i 18.30 wieczorem.
 2. Spowiedź z okazji rekolekcji w czwartek od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.30; bardzo prosimy skorzystać z niej przed Nawiedzeniem, aby więcej łaski rozlało się w naszych sercach. 
 3. Modlimy się dzisiaj w sposób szczególny za wszystkie Matki w dniu Ich święta; niech Ta, Która jest Najpiękniejszą i Najczulszą ze wszystkich Matek – Maryja, uprasza najpotrzebniejsze łaski!
 4. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; niech ona pomoże nam na nowo wzbudzić autentyczne pragnienie nieba w naszym życiu i w życiu naszych bliskich.
 5. W sobotę w katedrze świecenia kapłańskie. Polecajmy Panu Bogu nowo święconych kapłanów i módlmy się o powołania z naszej wspólnoty. A wczoraj o 10.00 przyjął święcenia diakonatu kleryk Paweł Matuszewski – syn naszej Parafii; ks. Diakonowi życzymy obfitości darów bożych.
 6. Przypominamy o nabożeństwach majowych – o 18.00, w niedziele o 17.45 a dodatkowo w środę i sobotę apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.
 7. Osoby, które pragną oddać swoje życie Panu Jezusowi przez Maryję zapraszamy na Mszę we środę o 18.30; w czasie Mszy dokonamy aktu zawierzenia, a po Mszy podpiszemy swoje przyrzeczenia na ołtarzu.
 8. W piątek o 17.00 nabożeństwo rozpoczynające Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej pięknej uroczystości; szczegółowy program na ulotkach, które mieliśmy okazje zabrać oraz na stronie parafialnej. Proszę zwrócić uwagę na czuwanie nocne ponieważ dodaliśmy kilka ulic, które wcześniej przeoczyliśmy.
  Bardzo proszę, aby udekorować swoje domostwa oraz ulice; szczególnie proszę zwrócić uwagę na ulice Szczepankowo, Gospodarska i Spławie.
  W czwartek na 19.45 proszę wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przystroić teren przykościelny. Mam nadzieję, że nie zabraknie ludzi dobrej woli!
  Na piątek udzielam ogólnej dyspensy z racji Uroczystości Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą.
 9. Uwaga! Dzieci, które będą eskortować Matkę Bożą:
  dekorujemy rowery chorągiewkami i wstążkami w kolorach maryjnych
  zbieramy się między 17:00 a 17:15 przy Szkole Horyzonty (ul. Szczepankowo 131)
  ok 17:15 formujemy szyk rowerowy na chodniku przy wylocie ul. Gospodarskiej: na początku ksiądz Tomek, następnie najmniejsze rowerki i dalej większe
  po przyjeździe samochodu-kaplicy ustawiamy się PRZED nim i asystą strażaków
  NIE WYPRZEDZAMY księdza Tomka
  po powitaniu Obrazu na pętli autobusowej, bierzemy udział w zwartej grupie w procesji do kościoła
  BARDZO WAŻNE: odpowiedzialność za dzieci pozostaje cały czas po stronie rodziców
 10. W sobotę z racji Nawiedzenia nie będzie wieczornej Mszy o 18.30.
 11. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; są tam też intencje na najbliższy tydzień.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!