Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła, rok A

 1. W przyszłą sobotę I-szą miesiąca odprawimy o 8.00 Mszę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.
 2. 1-2 sierpnia można zyskać odpust porcjunkuli nawiedzając kościół OO. Franciszkanów, bądź dowolny kościół parafialny. Skorzystajmy z tej okazji darowania win i kar w tak prosty sposób.
 3. Dziś po Mszach zbieramy ofiary na remont dachu par. pw. NSPJ w Chersonie – południowa Ukraina; parafia liczy niecałe 200 osób, dlatego bardzo potrzebują naszego wsparcia; pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego – radosnego dawcę miłuje Bóg. Dziękuję za Waszą hojność.
 4. W 3 niedziela miesiąca zebraliśmy na cele inwestycyjne – osuszanie murów naszej świątyni i remont kaplicy cmentarnej 4918zł. A na pomoc dla misjonarzy 2932zł. Niech Bóg pomnoży Wam to coście Mu ofiarowali.
 5. Bóg zapłać za zbiórkę środków opatrunkowych na pomoc prowadzoną przez Misjonarzy, oraz za wsparcie Caritas na zbiórkę przyborów szkolnych, które zostaną przekazane do dzieci
  z miejscowości Kołomyja na Ukrainie.
 6. W miniony piątek odeszła do Pana Boga śp. Janina Szkudlarek, Mama ks. proboszcza Waldemara Szkudlarka. Msza pogrzebowa w Środzie Wlkp. jutro o godz. 11.00, w parafii pw. Św. Józefa na Osiedlu Jagiellońskim.
  O godz. 12.30 pogrzeb na parafialnym cmentarzu przy ul. Nekielskiej. Zdrowaś Maryjo…
 7. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje na najbliższy tydzień.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!