Ogłoszenia Parafialne 28.04.2019

II Niedziela Wielkanocna, Święto Miłosierdzia, rok C

 1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał św. Faustynie, że każdy, kto tego dnia przyjmie Komunię Świętą dostąpi odpustu zupełnego – darowania wszystkich win i kar! Skorzystajmy z tego daru łaski, który nie wymaga dodatkowych warunków. Dziś o 15.00 Godzina Święta z wystawieniem Najśw. Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem każdego z uczestników. Bardzo zachęcam do wspólnej modlitwy.
  Po Mszy świętej możemy dzisiaj wesprzeć ofiarą do puszek Caritas Archidiecezjalną.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W związku z niedawną spowiedzią wielkanocną oraz uroczystością MB. Królowej Polski – w najbliższy piątek nie będzie spowiedzi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą w tygodniu praz w czwartek od 17.30 do 18.30.
  W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.
  W sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
 3. Z okazji uroczystości 3 maja Msze Święte tego dnia jak w niedzielę poza godz. 20.00, której nie będzie. W piątek tez nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych – uroczystość znosi post.
 4. 11 i 12 maja na stadionie przy ul. Gospodarskiej odbędzie się majówka z koniem, na którą serdecznie zapraszają organizatorzy.
 5. Od poniedziałku rozpoczynamy 33 dniowe bezpośrednie przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi siebie samych. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby oddać swoje życie Maryi, tak jak to uczynił m.in. Jan Paweł II – owoce Totus Tuus widzieliśmy naocznie.
  Najbliższe spotkanie z panem Adrianem Pakułą odbędzie się 8 maja o 19.30.
 6. Nabożeństwa majowe od najbliższej środy o godz. 18.00; w trakcie nabożeństw rozważania na temat oddania swego życia Maryi. We wtorki nabożeństwa o 8.00, a w niedzielę po Mszy o 17.00.
 7. W związku z zaleceniem ks. Abpa, od dziś Modlitwę do św. Michała Arch. odmawiamy przed Mszą Świętą, z int. o dobre Jej przeżycie oraz zachowanie nas od złego. Jednocześnie przy tej okazji ujednolicamy tekst modlitwy, aby brzmiał jak w oryginale.
 8. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; są tam też intencje na najbliższy tydzień.
 9. Wszystkim raz jeszcze życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!