Ogłoszenia Parafialne 29.11.2020

I Niedziela Adwentu, rok B

 1. Wkraczając w okres Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny oznaczony literą B.
 2. Roraty – czyli Msza Święta ku czci NMP, każdego dnia od poniedziałku do piątku – tym razem o godzinie 6.00 rano. Według tradycji, Msza Święta Roratnia powinna być odprawiana wczesnym rankiem na znak czuwania i gotowości na przyjście Pana. Nie będzie już Mszy Świętej o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich (od dzieci po najstarszych) do licznego udziału, także w transmisji online.
 3. Jutro w naszej Parafii odpust ku czci Patrona – św. Andrzeja Apostoła. Z racji pandemii skromniej niż zwykle, ale nie mniej uroczyście; Msze Święte o godz. 9.00 i 18.30.
 4. W nadchodzącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
 • okazja do spowiedzi I-szo piątkowej w czwartek i piątek od 17.00 – 18.30; przypominam, że nie będzie Mszy wieczornych.
 • za małżonków obchodzących jubileusz w grudniu oraz za narzeczonych modlić się będziemy w piątek o 6.00 rano.
 • do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30; pamiętajmy, że przede wszystkim dla chorych skierowana jest dyspensa; zatem, żeby nie stwarzać sytuacji zagrożenia koronawirusem udamy się ze sakramentami, tylko na wyraźne życzenie zainteresowanych i w stanie bezwzględnej konieczności.
 • w sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.00
 1. Parafialny Zespół Caritas wystawił w kruchcie kościoła kosz miłosierdzia; kto chciałby przygotować świąteczną paczkę dla najbardziej potrzebujących proszony jest o zabranie tzw. Tytki charytatywnej, przygotowanie paczki i przyniesienie jej do zakrystii lub do salki.
 2. Przed kościołem u ministrantów można nabyć kalendarz adwentowy w cenie 10 zł; kalendarz zawiera na każdy dzień zadanie adwentowe, a na osłodę trudu czuwania czekoladkę. Dochód przeznaczony jest na Caritas Archidiecezjalną.
 3. Od przyszłej niedzieli w salce będziemy rozprowadzać świece wigilijne i opłatki.
 4. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 5. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!