Ogłoszenia Parafialne 3.06.2018

IX Niedziela Zwykła, rok B

 1. Wczoraj ks. Abp Stanisław Gądecki ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Najśw. Eucharystii; w tym zaszczytnym gronie znajdują się nasi Parafianie:

Pan Karol Chudziak, Pan Grzegorz Czajka, Pan Andrzej Springer i Pan Błażej Szymankiewicz.
Nowym szafarzom życzymy wzrastania w świętości oraz pokornej służby dla naszej Wspólnoty na wzór Chrystusa Pana umywającego nogi.

 1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe; w tygodniu o 18.00, a w niedzielę po Mszy o 17.00.
 2. Przez całą oktawę, do czwartku włącznie Msze Święte wieczorne z nieszporami
  i procesją wokół kościoła; w niedzielę procesja po Mszy o 10.00.
 3. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; jest to szczególny dzień modlitw
  o świętość kapłanów; otoczmy naszą modlitwą wszystkich duchownych. Z racji uroczystości – tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja jak co tydzień od 8.30 do 18.30. Do chorych udamy się tego dnia od 8.30.
 5. Dziś po Mszy możemy ofiarą wesprzeć inicjatywę Przystanek Jezus.
 6. 10 czerwca ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Od wielu lat jest on inicjatywą ludzi, dla których istotną kwestią są wartości rodzinne, obrona życia ludzkiego oraz przyszłość naszej Ojczyzny. Początek o 15.15 na placu A. Mickiewicza.
 7. W najbliższy piątek, uprzedzając nieco zakończenie roku duszpasterskiego zapraszamy wszystkich drogich Parafian, dzieci, młodzież, dorosłych oraz wszystkich przynależących do grup duszpasterskich na grill i wspólną biesiadę w ogrodach za plebanią.
  Początek ok. godz. 19.30.
 8. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje na najbliższy tydzień.
 9. Dziś niedziela błogosławieństw. Każdy kto pragnie modlitwy z nałożeniem rąk może podejść do stopnia komunijnego po zakończonej liturgii.
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!