Ogłoszenia Parafialne 30.05.2021

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, rok B

 1. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe; od wtorku zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe; w tygodniu o 18.00, (za wyjątkiem wtorku – tego dnia o 8.00), a w niedziele o 18.30. Przyjdźmy schować się w najbezpieczniejszym miejscu we wszechświecie – w Ranie Serca Jezusa.
 2. W czwartek przypada uroczystość Boże Ciała. O godz. 10.00 procesja do czterech ołtarzy, a po niej – tradycyjnie na naszej łączce – odprawimy Mszę świętą.
  Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w procesji dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, feretrony, służbę liturgiczną i wszystkich zakochanych w Eucharystycznym Panu.
  Próba dla dziewczynek, które chciałyby sypać kwiatki – w poniedziałek o 17.00.
  W kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić kwiatki na procesję.
 3. Przez całą oktawę, rozpoczynając od najbliższej środy, Msze Święte wieczorne
  z nieszporami i procesją wokół kościoła; w niedzielę procesja po Mszy o 10.00.

  W związku z pandemią Msza będzie odprawiana na zewnątrz kościoła, aby mogli w Niej uczestniczyć wszyscy obecni. Zachęcamy serdecznie, aby zewnętrznym przejawem wiary, były pięknie udekorowane domy – przez flagi i emblematy eucharystyczne.
  Centralna procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta, wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po Mszy o 10.00.
 4. Jutro w święto Nawiedzenia NMP, na Mszy wieczornej – w drugą rocznicę Nawiedzenia MB Częstochowskiej – odnowimy zawierzenie swojego życia Panu Bogu przez Maryję; zapraszamy wszystkich, którzy już to uczynili oraz tych, którzy teraz chcą to zrobić.
 5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • W piątek okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30; Msza wieczorna w int. małżonków świętujących jubileusz sakramentalny w czerwcu oraz w int. narzeczonych.
 • Chorych odwiedzimy, tylko na wyraźne życzenie zainteresowanych w piątek od 8.30.
 • W sobotę o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Sakrament bierzmowania odbędzie się w naszej Parafii 25 czerwca o godz. 18.00; w związku z tym zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do tego wydarzenia w najbliższy poniedziałek na godz. 17.00.
 2. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Łucji Prożalskiej z ul. Siewierskiej, a w środę o godz. 10.00 odbędzie się Msza pogrzebowa śp. Macieja Flisa z ul. Porzeczkowej. Wieczny odpoczynek…
 3. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje na najbliższy tydzień.
 4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!