Ogłoszenia Parafialne 31.05.2020

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Od soboty zostają zniesione ograniczenia ilości osób w liturgii. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w nabożeństwach Mszy Świętej i okresowych. Dyspensowane są tylko osoby starsze i chore.
 2. Spowiedź św. (poza wtorkiem) codziennie od 17.30 przy figurze NMP.
 3. Ostatnie nabożeństwo majowe w naszej świątyni dziś o 18.30.
 4. Dziś i jutro przeżywamy rocznicę nawiedzin Maryi w Ikonie Jasnogórskiej w naszej Parafii.
  W związku z tym jutro (poniedziałek) na Mszy o 18.30 odnowimy zawierzenia Panu Bogu przez ręce Maryi swojego życia. Zachęcam szczególnie tych, którzy rok temu oddali się Maryi na własność.
 5. Jutro po Mszy Świętej uroczyste wykonanie Akatystu na cześć Matki Bożej w rocznicę nawiedzin.
 6. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 18.00 (poza wtorkiem, wtedy o 8.00 rano). W niedzielę nabożeństwo o 18.30. Chciejmy przez uczestnictwo w nich, schować się w Miłosiernym Sercu Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym, że ks. Kan. Jan w piątki jeździ na dializy okazja do spowiedzi świętej I-szo piątkowej będzie od tego miesiąca w czwartki; tym razem od 17.00 do 18.30 przy figurze Matki Bożej na dworze.
 8. Do chorych udajemy się tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych; jeśli ktoś tego pragnie, proszę o wpisanie chorego na listę w zakrystii; udamy się do tych chorych w piątek od 8.30.
 9. W sobotę o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.
 10. Dziś kończymy wspólne odmawianie różańca w intencji ustania pandemii; zachęcam jednak do gromadzenia się w naszych domach o 20.30 na modlitwie różańcowej w łączności z Ojcem Świętym.
 11. Na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego zebraliśmy 213 zł.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary składane osobiście i na konto parafialne. Dziękuję Bogu za Waszą świadomą troskę o potrzeby materialne Kościoła; Niech Bóg pomnaża Wam wszystko to, co Mu dajecie.
 13. W czwartek uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zgromadźmy się na wspólnej modlitwie o świętość kapłanów i o nowe liczne i święte powołania kapłańskie.
 14. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła.
 15. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!