Ogłoszenia Parafialne 7.10.2018

XXVII Niedziela Zwykła, rok B

 1. Przypominamy i zapraszamy do modlitwy różańcowej. Każdego dnia wspólny różaniec z rozważaniami o godz. 18.00, we wtorek o godz. 8.00, w niedziele po Mszy, ok. 17.45; dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godz. 17.00. Módlmy się i znajdźmy czas dla Maryi, bo Ona wszystko może nam wyprosić!
 2. Za tydzień dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać kremówki z okazji Dnia Papieskiego. Serdecznie zachęcamy Drogich Parafian, aby nie piec w przyszłym tygodniu ciasta do niedzielnej kawy, tylko zakupić papieską kremówkę i włączyć się w ten sposób we wspieranie dzieł Caritas. Za tydzień także przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla biednej młodzieży.
 1. Jutro o 19.15 w salce spotkanie przed pielgrzymką śladami Cudów Eucharystycznych. Jest jeszcze 6 ostatnich miejsc. Zachęcamy do udziału.
 2. Młodzież klas I ponadgimnazjalnych informujemy, że Sakrament Bierzmowania będzie miał miejsce 25 października o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne we środę o 19.30.
 3. Zapisy dla kandydatów do bierzmowania jeszcze dziś po każdej Mszy. Zapisują się III klasy Gimnazjum i 8 klasy szkoły podstawowej:
 4. Rezerwacja intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy rozpocznie się jutro. Zapraszamy chętnych w poniedziałek od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.00.
 5. Dziękujemy za artykuły dal najbardziej potrzebujących składne dziś do KOSZA MIŁOSIERDZIA.
 6. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla rodziców z cyklu “Płomień Wiary – przekaż dalej!”. Już w najbliższy wtorek 9.10 temat w sam raz na październik: “Tajemnica Maryi”, który poprowadzi młode małżeństwo Oliwia i Witold Klimas. Nasi Goście, zawierzeni Maryi, opowiedzą nam o Matce Bożej życiowo i praktycznie. Zapraszamy do salki parafialnej: do wyboru na godz.10.00 lub na godz. 20.00 (w czasie spotkania przedpołudniowego zapewniamy opiekę nad dziećmi).
 7. Warto również zajrzeć do gabloty przed kościołem gdzie znajduje się lista tematów i dat następnych spotkań.
 8. Przed kościołem dzisiaj możliwość nabycia wyrobów mleczarskich działa Burych Misiów.
 9. Wszystkich Rodziców ministrantów zapraszam w czwartek na 19.15 do kościoła; obecność konieczna.
 10. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 11. Dziś I niedziela miesiąca – tzw. niedziela błogosławieństw; każdy kto pragnie modlitwy
  z nałożeniem rąk może podejść po zakończonej liturgii do stopnia komunijnego.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!