Ogłoszenia Parafialne 6.10.2019

XXVII Niedziela Zwykła, rok C

 1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia wspólny różaniec z rozważaniami o godz. 18.00, we wtorek o 8.00 po łacinie, w niedziele po Mszy, ok. 17.45; dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godz. 17.00. Módlmy się i znajdźmy czas dla Maryi, bo Ona wszystko może nam wyprosić!
 2. W związku z nabożeństwami różańcowymi okazja do spowiedzi w październiku w tygodniu 15 minut przed różańcem.
 3. Dziś w kruchcie znajduje się kosz miłosierdzia na artykuły dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii; polecamy tę sprawę, Drodzy Parafianie, Waszej ofiarności.
 4. Jutro na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00, uroczyste poświęcenie różańców dzieciom I-szo Komunijnym. Obecność dzieci konieczna (w miarę możliwości także rodziców).
 5. Za tydzień dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będą kremówki z okazji Dnia Papieskiego. Serdecznie zachęcamy Drogich Parafian, aby do niedzielnej kawy zakupić papieską kremówkę i włączyć się w ten sposób we wspieranie dzieł Caritas. Także za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla biednej młodzieży.
 6. W przyszłą niedzielę ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia nie będzie różańca o 18.00 tylko o 20.45 na fatimskim czuwaniu. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie o pokój.
 7. Rodziców ministrantów, którzy jeszcze nie podali nr telefonu i maila proszę, aby wpisali się na listę w zakrystii.
 8. Dziś I niedziela miesiąca – tzw. Niedziela błogosławieństw; każdy kto pragnie modlitwy z nałożeniem rąk kapłana, może podejść do stopnia komunijnego po zakończonej liturgii.
 9. Wczoraj o 12.00 odbył się na naszym cmentarzu pogrzeb śp. Wacława Ruckiego, dawnego kościelnego w naszej Parafii. Wieczny odpoczynek…
 10. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje na najbliższy tydzień.
 11. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!