Ogłoszenia Parafialne 9.08.2020

XIX Niedziela Zwykła, rok A

  1. Trwamy w tzw. miesiącu trzeźwości; podejmijmy jakieś umartwienia za wszystkich, którzy mają problem alkoholowy i prośmy w naszych osobistych modlitwach o wolność od nałogów i za pokrzywdzonych.
  2. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie.
  3. W czwartek 13 dzień miesiąca; o 20.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – modlitwę różańcową – o nasze i świata nawrócenie oraz o pokój na świecie.
  4. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w niedzielę. Tego dnia świecimy zioła i kwiaty, a po Mszach zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
  5. Za tydzień III niedziela miesiąca; ofiary z tacy przeznaczymy na cele inwestycyjne – naprawę ścian zewnętrznych naszej świątyni i remont kaplicy cmentarnej; koszt tych prac to 200 tysięcy złotych. Niebawem rozpoczniemy prace przy kościele; opóźnienie spowodowane było oczekiwaniem na zgodę konserwatora zabytków.
  6. Również za tydzień po Mszach Świętych – w ramach solidarności z Libanem – modlić się będziemy za ofiary nieszczęsnego wybuchu, a po Mszach będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych dobrowolnym datkiem.
  7. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje na najbliższy tydzień.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!