Przejdź do treści

Pielgrzymka na Roztocze 20-24.10.2025

DZIEŃ  I      

Ze Spławia wyjedziemy do Starej Błotnicy, gdzie w Sanktuarium MB Pocieszenia odprawimy Mszę Św. Następnie przejedziemy do zachwycającego renesansową architekturą i zabytkami wpisanymi na listę UNESCO Kazimierza Dolnego. Sercem miasta jest rynek z charakterystycznymi kamienicami Przybyłów, otoczony średniowiecznymi spichlerzami świadczącymi o handlowej świetności miasta. Na wzgórzu górują ruiny zamku z XIII wieku wraz z basztą, oferując zapierający dech widok na Wisłę i okoliczne wąwozy lessowe.  Na obiadokolację i nocleg przejedziemy do Lublina.

DZIEŃ II      

Po śniadaniu pojedziemy do Kozłówki gdzie zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy Zamoyskich. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych muzeów pałacowych w Polsce. Po Mszy Św. w pałacowej kaplicy wrócimy do Lublina – miasta z ponad 700-letnią historią, przyciągającego unikalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami. Podczas naszego spaceru po Starym Mieście zobaczymy m.in.: Zamek Królewski z Kaplicą Zamkową, Katedrę, Trybunał, Bramę Krakowską. Obiadokolacja i nocleg w Lublinie. 

DZIEŃ III     

Śniadanie. Przejazd do Krasnobrodu, który słynie z cudami słynącego obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Przed Jej wizerunkiem odprawimy Mszę Św., nawiedzimy Sanktuarium i dawny klasztor dominikanów, i zawrócimy do Zamościa – perły polskiego renesansu. Podczas spaceru zobaczymy dawny Pałac Zamoyskich, Akademię założoną przez Jana Zamoyskiego, Rynek Wielki z Ratuszem, Katedrę, Rynek Wodny, Kościół Franciszkanów, Synagogę i Rynek Solny. Obiadokolacja i nocleg w Zamościu.

DZIEŃ IV     

Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Sandomierza. Po drodze zatrzymamy się w Zwierzyńcu, gdzie zobaczymy Klasycystyczny zespół budynków Ordynacji Zamoyskich, pałac plenipotenta, kościółek św. Nepomucena na wyspie i spróbujemy piwa z browaru Ordynata. Kolejnym punktem naszego programu będzie Radecznica, gdzie na Łysej Górze w 8 maja 1664r objawił się św. Antoni. Tam, w Sanktuarium i Bazylice św. Antoniego odprawimy Mszę Św. Popołudnie spędzimy w Sandomierzu, który w dobie Piastów i Jagiellonów pełnił szczególną rolę polityczną, gospodarczą oraz kulturalną stanowiąc dziś świadectwo kultury materialnej i duchowej średniowiecza. Zobaczymy w nim m.in.: Bramę Opatowską, zamek, gotycką kolegiatę (obecnie katedrę) fundacji Kazimierza Wielkiego, Dom Długosza, późnoromański kościół pod wezwaniem św. Jakuba z klasztorem dominikańskim oraz Rynek z jednym z kilku zachowanych w Polsce gotycko-renesansowych ratuszy miejskich. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V      

Śniadanie. W drodze powrotnej do Kicina zatrzymamy się w Ujeździe, gdzie zwiedzimy pochodzący z XVII wieku Zamek Krzyżtopór – ruiny jednej z największych rezydencji pałacowych w Europie. Mszę Św. na zakończenie pielgrzymki odprawimy w założonym przez Benedyktynów w XI w. opactwie na Świętym Krzyżu. Pielgrzymkę zakończymy w późnych godzinach wieczornych.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena pielgrzymki:  1970 zł.
cena dla grupy od 20 osób

Cena zawiera: przejazd luksusowym autokarem (z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc), noclegi w hotelach 3* (pokoje 2os. z łazienkami), wyżywienie wypisane w programie, ubezpieczenie NNW, opieka pilota.

Cena nie obejmuje: dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu; dopłaty do pokoju jednoosobowego (740zł), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat oraz miejscowych przewodników (150zł), napojów do obiadokolacji.

„Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani,

Biuro Podróży Marideo ul. Dębowa 1,  63-004 Tulce tel. 510-112-593, biuro@marideo.pl www.marideo.pl