Przejdź do treści
 • Ogłoszenia Parafialne 26 listopada 2023 roku

  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, rok A

  1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny A; chciejmy uczuć się od Chrystusa uniżenia i służby, które są znakiem Królewskości.
  2. Za tydzień w I-szą niedzielę adwentu uroczystość odpustowa o godz. 12.00; przez cały dzień będziemy mogli skorzystać za daru odpustu zupełnego będąc w stanie łaski i przyjmując na Mszy Chrystusa do serca.
  3. Od I-szej niedzieli adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi przeor O. Robert Głubisz z klasztoru dominikanów w naszym mieście. Proszę o modlitwę i post w tej intencji.
  4. W poniedziałek 27 listopada o 19.45 kolejna odsłona Płomień Wiary – przekaż dalej. Temat spotkania Czyściec i co dalej? – poprowadzi ks. Daniel Wachowiak. (Posłuchaj nagrania)
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  • W piątek od rana odwiedzimy chorych – zapisy w zakrystii.
  • Od 17.00- do 18.30 okazja do spowiedzi.
  • Wieczorna Msza w piątek za małżonków – jubilatów grudniowych oraz za narzeczonych.
  • W sobotę o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi. Zachęcam do praktyki 5 pierwszych sobót miesiąca. Maryja obiecała, że kto podejmie to dzieło będzie przez Nią wprowadzony do nieba, a światu przyniesie pokój.
  1. W 3 niedziela miesiąca zebraliśmy 5632 zł ; ofiary te przeznaczamy na inwestycje parafialne. Dziękuję za waszą nieustanną troskę o nasz Kościół.
  2. W kruchcie znajdują się tytki charytatywne; każdy kto chciałby przygotować prezent dla ubogich na święta proszony jest o zabranie tytki, wypełnienie jej produktami i przyniesienie do 10 grudnia do kościoła lub salki.
  3. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie; tam też intencje na najbliższy tydzień.
  4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!
 • Ogłoszenia Parafialne 19 listopada 2023 roku

  XXXIII Niedziela Zwykła, rok A

  1. Dziś przypada VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: NIE ODWRACAJ TWARZY OD ŻANDEGO BIEDAKA. Dziękujemy za miłosierne serca okazane przy zbiórce darów dla biednych.
  2. Dzisiaj także 3 niedziela miesiąca; ofiary z tacy przeznaczamy na inwestycje parafialne. Dziękuję za waszą nieustanną troskę o nasz Kościół.
  3. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny A; za dwa tygodnie rozpoczniemy już Adwent.
  4. Uroczystość odpustową odprawimy w tym roku 3 grudnia, czyli w I-szą niedzielę adwentu, a nie 30 listopada w dzień patrona naszej Parafii.
  5. W poniedziałek 27 listopada o 19.45 kolejna odsłona Płomień Wiary – przekaż dalej. Temat spotkania Czyściec i co dalej? Poprowadzi ks. Daniel Wachowiak.
  6. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stefanii Jankowiak z ul. Siewierskiej, a w środę o 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Eugeniusza Janiaka z ul. Szczepankowo. Wieczny odpoczynek…
  7. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie; tam też intencje na najbliższy tydzień.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!