I Komunia Święta

Kochani Rodzice i Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej!

Bardzo proszę, żebyście z uwagą śledzili wszelkie komunikaty zamieszczane na naszej stronie, które nadsyła Kuria Metropolitalna. Poniżej zamieszczam najnowszy – proszę o uważne zapoznanie się z nim; w razie pytań, proszę pisać lub dzwonić.

Proszę też, abyście brali czynny udział w transmisjach liturgicznych przez naszą stronę internetową.

Zapewniam Was o modlitwie i błogosławię Was z serca.

ks. Waldemar Szkudlarek, proboszcz

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

 1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
 2. Po Wielkanocy:
  1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
  2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
 3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
 4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

  DEKRET Arcybiskupa Poznańskiego

  w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii

Poznań, dnia 24 marca 2020 roku

N. 1466 /2020