I Komunia Święta

Drodzy Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych!

W związku z pytaniami, niektórych z Was – co z Komunią, informuję, że ze względu na pandemię, nie możemy się spotykać w tej liczbie jaką tworzy nasza cała grupa; od marca ruszą spotkania w mniejszych grupach z dziećmi i przynajmniej jednym rodzicem; a w lutym pragnę się spotkać w grupach 13 osobowych z Wami Rodzicami.

Proszę, żebyście nie myśleli, że “nic się nie dzieje”, bo dzieje się dużo! Jak zaznaczyłem na pierwszym spotkaniu, to WY nade wszystko animujecie swoje dzieci i to WY w pierwszej kolejności CODZIENNĄ MODLITWĄ, CONIEDZIELNĄ EUCHARYSTIĄ (przynajmniej) TRANSMITOWANĄ, UCZENIEM KATECHIZMU – permanentnie PRZYGOTOWUJECIE SWOJE DZIECI.

W czasie adwentu umieściłem na stronie parafii rekolekcje, które mieliście (prosiłem o to) wysłuchać (nadal można to uczynić). To wszystko, niewątpliwie zbliża nas do Boga i formuje.

Oprócz tego – jako Wasz proboszcz, ja sam codziennie oddaję i wołam za Wami oraz za Waszymi dziećmi do Boga – w modlitwie, we Mszy i adoracji.

Nie można zatem mniemać, że przygotowanie nie trwa. Trwa i to na tyle intensywnie, na ile My wszyscy wypełniamy swoją rolę przed Bogiem i realizujemy podjęte zobowiązania. Ubolewam, że nie może się to dziać w kościele, tak jak powinno, ale musimy wszyscy zaakceptować sytuację, która nas dotyka.

Jeśli zaś chodzi o samą uroczystość, to od maja – jeśli się nic nie zmieni – każda Rodzina może poprosić o oddzielną I-szą Komunię – nie tylko w niedzielę na Mszy, ale i w tygodniu, jeśli tak sobie zażyczycie.

Bardzo proszę, żebyście śledzili informacje na stronie parafialnej i mieli pokój w sercu.

Zawierzając Was wszystkich Trójcy Przenajświętszej, Maryi Niepokalanej i św. Józefowi błogosławię Was z serca.

+ W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

ks. Waldemar Szkudlarek, proboszcz