Schola parafialna

Aktualności

Najbliższe próby:

Chyba znowu blokada !!! :(

Witamy, po dłuuuugiej przerwie !

W końcu nadszedł już chyba czas na wznowienie prób i wspólnego śpiewu na mszach świętych.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieciaki !

Najbliższa próba odbędzie się ——— o godzinie 11.00. – po niej msza święta na godz. 12.00.

Ponadto komunikat dla młodzieży – schola młodzieżowa ma się reaktywować w najbliższym czasie. Pierwsze spotkanie przewidziane na 27.09.2020 o godzinie 19.00 ! Każde następne spotkanie, co tydzień o godz 19.00

(W związku ze zmianą, od nowego roku, porządku mszy św. w naszej parafii, chcielibyśmy ustalić również nowy termin prób scholi. Zapraszamy dzieciaki na spotkania w każdą niedzielę, godzinę przed mszą św. o godzinie 12.00. – czyli na godzinę 11.00 w kościele. Wierzymy, że taki termin pozwoli na liczniejsze uczestnictwo w zajęciach szkoleniowych :))

Najbliższe granie:

Gramy w niedzielę ———–  na Mszy Świętej o godzinie 12.00  !

repertuar:

1   

2  

3  

4  

5   

 

Schola parafialna zaprasza wszystkie dzieciaki z parafii i okolicy do wspólnego śpiewania Panu Bogu na Mszach Świętych dziecięcych o godzinie 12.00

 

Formuła chórku jest luźna i dobrowolna. Każde zainteresowane śpiewaniem dziecko, może dołączyć do nas w dowolnym momencie roku. Wystarczy nam ustna zgoda opiekuna i chętna do radosnego śpiewania mała duszyczka. Spotykamy się na próbach, średnio raz na dwa tygodnie w soboty o godzinie 17.00. Na mszach, gramy co tydzień w niedzielę o godz. 12.00. Dzieci otrzymują od nas jednolite śpiewniki, które przynoszą na próby oraz na Msze Św. Zależy nam na tym, aby dzieci sumiennie brały udział w próbach scholi. Pozwoli im to szybciej rozwinąć się muzycznie, zapoznać się z materiałem oraz pewnie, bez tremy, radośnie i głośno zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas uroczystości kościelnych.

 

Scholę prowadzi obecnie Pan Łukasz Maciejewski – nasz organista kościelny. Osoba mająca ogromne doświadczenie w prowadzeniu chórów, posiadająca wykształcenie muzyczne oraz pedagogiczne . Do Pana Łukasza można zwrócić się w każdej sprawie, zarówno organizacyjnej jak i artystycznej.

Dzieciom przygrywają: na akordeonie Zdzisław Próchniak i na gitarze Tomasz Cichański.

Kontakt:

Łukasz Maciejewski – tel. 798 810 474

Tomasz Cichański – tel. 602 22 31 77

 

Naszą scholę prowadzili w poprzednich latach kolejni organiści naszej parafii:

Pani Ewa Wojtkowiak i Pan Mateusz Sławiński.

Schola ma na swoim koncie nagraną i wydaną płytę z kolędami w 2015 roku. Ponadto zapewnia oprawę muzyczną przy okazji różnych wydarzeń kościelnych takich jak: komunie, czuwania, jasełka, marsze wszystkich świętych.

Relacja z nagrywania płyty