Przejdź do treści

Schola parafialna

Aktualności

Najbliższe próby:

Witamy, po dłuuuugiej przerwie !

W końcu nadszedł już chyba czas na wznowienie prób i wspólnego śpiewu na mszach świętych.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieciaki !

Gramy i śpiewamy w kazdą niedzielę na dziecięcej mszy św. o godz. 12.00. Próby będą odbywać się na godzinę przed mszą św. – czyli o 11.00 w salce parafialnej lub kościele. Wierzymy, że taki termin pozwoli na liczniejsze uczestnictwo w zajęciach szkoleniowych :))

Najbliższe granie:

Gramy w niedzielę 28.11.2021  na Mszy Świętej o godzinie 12.00  !

repertuar:

1   Nasze oczekiwanie

2  Ty wskazałeś drogę do miłości

3  Hosanna

4  Pan blisko jest

5  Bóg tak umiłował świat 

 

Schola parafialna zaprasza wszystkie dzieciaki z parafii i okolicy do wspólnego śpiewania Panu Bogu na Mszach Świętych dziecięcych o godzinie 12.00

 

Formuła chórku jest luźna i dobrowolna. Każde zainteresowane śpiewaniem dziecko, może dołączyć do nas w dowolnym momencie roku. Wystarczy nam ustna zgoda opiekuna i chętna do radosnego śpiewania mała duszyczka. Spotykamy się na próbach, średnio raz na dwa tygodnie w soboty o godzinie 17.00. Na mszach, gramy co tydzień w niedzielę o godz. 12.00. Dzieci otrzymują od nas jednolite śpiewniki, które przynoszą na próby oraz na Msze Św. Zależy nam na tym, aby dzieci sumiennie brały udział w próbach scholi. Pozwoli im to szybciej rozwinąć się muzycznie, zapoznać się z materiałem oraz pewnie, bez tremy, radośnie i głośno zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas uroczystości kościelnych.

 

Scholę prowadzi obecnie Pan Łukasz Maciejewski – nasz organista kościelny. Osoba mająca ogromne doświadczenie w prowadzeniu chórów, posiadająca wykształcenie muzyczne oraz pedagogiczne . Do Pana Łukasza można zwrócić się w każdej sprawie, zarówno organizacyjnej jak i artystycznej.

Dzieciom przygrywają: na akordeonie Zdzisław Próchniak i na gitarze Tomasz Cichański.

Kontakt:

Łukasz Maciejewski – tel. 798 810 474

Tomasz Cichański – tel. 602 22 31 77

 

Naszą scholę prowadzili w poprzednich latach kolejni organiści naszej parafii:

Pani Ewa Wojtkowiak i Pan Mateusz Sławiński.

Schola ma na swoim koncie nagraną i wydaną płytę z kolędami w 2015 roku. Ponadto zapewnia oprawę muzyczną przy okazji różnych wydarzeń kościelnych takich jak: komunie, czuwania, jasełka, marsze wszystkich świętych.

Relacja z nagrywania płyty