Schola parafialna

Aktualności

Najbliższe próby:

w sobotę 19.10.2019, o godzinie 17.00 w salce parafialnej

Najbliższe granie:

w niedzielę 13.10.2019, gramy na mszy św. o godzinie 11.15

repertuar:

1  Ofiaruję Tobie

2  Dotknij Panie moich oczu

3  Barka

4  Przyjaciela mam

5  Gdy klęczę przed Tobą/Dzięki Jezu

 

Schola parafialna zaprasza wszystkie dzieciaki z parafii i okolicy do wspólnego śpiewania Panu Bogu na Mszach Świętych dziecięcych o godzinie 11.15

 

Formuła chórku jest luźna i dobrowolna. Każde zainteresowane śpiewaniem dziecko, może dołączyć do nas w dowolnym momencie roku. Wystarczy nam ustna zgoda opiekuna i chętna do radosnego śpiewania mała duszyczka. Spotykamy się na próbach, średnio raz na dwa tygodnie w soboty o godzinie 17.00. Na mszach, gramy co tydzień w niedzielę o godz. 11.15. Dzieci otrzymują od nas jednolite śpiewniki, które przynoszą na próby oraz na Msze Św. Zależy nam na tym, aby dzieci sumiennie brały udział w próbach scholi. Pozwoli im to szybciej rozwinąć się muzycznie, zapoznać się z materiałem oraz pewnie, bez tremy, radośnie i głośno zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas uroczystości kościelnych.

 

Scholę prowadzi obecnie Pan Łukasz Maciejewski – nasz organista kościelny. Osoba mająca ogromne doświadczenie w prowadzeniu chórów, posiadająca wykształcenie muzyczne oraz pedagogiczne . Do Pana Łukasza można zwrócić się w każdej sprawie, zarówno organizacyjnej jak i artystycznej.

Dzieciom przygrywają: na akordeonie Zdzisław Próchniak i na gitarze Tomasz Cichański.

Kontakt:

Łukasz Maciejewski – tel. 798 810 474

Tomasz Cichański – tel. 602 22 31 77

 

Naszą scholę prowadzili w poprzednich latach kolejni organiści naszej parafii:

Pani Ewa Wojtkowiak i Pan Mateusz Sławiński.

Schola ma na swoim koncie nagraną i wydaną płytę z kolędami w 2015 roku. Ponadto zapewnia oprawę muzyczną przy okazji różnych wydarzeń kościelnych takich jak: komunie, czuwania, jasełka, marsze wszystkich świętych.

Relacja z nagrywania płyty