Przejdź do treści

Pielgrzymka do Italii ŚLADAMI CUDÓW EUCHARYSTYCZNYCH

Niezwykła pielgrzymka do Italii
ŚLADAMI CUDÓW EUCHARYSTYCZNYCH
w dniach 15-22.10.2018 r.

Zapisy u ks. Proboszcza. Kontakt

 

PROGRAM  PIELGRZYMKI DO WŁOCH

DZIEŃ  I

Przejazd ze Spławia do Wrocławia. Przelot do Neapolu. (Ryanair 14:00-16:05) Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Neapolu.

DZIEŃ II

Śniadanie a po nim zwiedzanie Neapolu – katedra z relikwiami patrona miasta św. Januarego, kościół Jezusa Młodszego, zbudowany z lawy wulkanicznej, Msza Św. w  kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes i św. Jana de Vecchi, modlitwa przy grobie Ojca Dolindo. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Wjazd na Wezuwiusz. Msza Św. w Bazylice MB Różańcowej w Pompejach, zwiedzanie miasta zniszczonego podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. Przejazd do San Giovani Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IV

San Giovanni Rotondo – bazylika św. Ojca Pio; antyczny kościółek, kościół Matki Bożej Łaskawej; muzeum klasztorne z pamiątkami po św. Stygmatyku. Przejazd do Monte San Angelo – nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ V

Śniadanie. Lanciano – Msza Św. w Sanktuarium pierwszego Cudu Eucharystycznego w historii Kościoła z VIII wieku. Przejazd do Manoppello, nawiedzenie Sanktuarium Świętego Oblicza. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Cascii.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Msza Św. w Cascii, w Sanktuarium św. Rity i Cudu Eucharystycznego z 1330r. Przejazd do Asyżu – bazylika św. Franciszka; bazylika św. Klary; bazylika Matki Bożej Anielskiej z kaplicą Porcjunkulą; Chiesa Nova – kościółek w miejscu domu rodziny Bernardone; oratorium w miejscu narodzenia św. Franciszka. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII

Śniadanie a po nim przejazd do Orvieto, nawiedzenie katedry, w której znajduje się Cudowny Korporał z Postacią Cudu Eucharystycznego z 1263r. Przejazd do Bolseny, Msza Św. w Bazylice św. Krystyny, miejscu Cudu Eucharystycznego z 1263r. Przejazd do Rzymu na obiadokolacje i wieczorny spacer po Wiecznym Mieście. Nocleg.

DZIEŃ VIII

Śniadanie, nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra i modlitwa przy grobie Św. Jana Pawła II, przejazd do Neapolu i przelot do Wrocławia. (16:30-18:40) Powrót do Spławia i zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE