Przejdź do treści

Pielgrzymka do Francji 14‑26 września 2023 roku.

DZIEŃ  I

Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę o godz. 5:00.  Pakowanie bagaży i wyjazd grupy autokarowej. Obiadokolacja i nocleg w Metz.

DZIEŃ II

Śniadanie i przejazd do Reims. Spacer po Starówce Stolicy Szampanii, nawiedzenie katedry Notre Dame. Przejazd do Beauvais.

Zbiórka grupy samolotowej na Lotnisku Poznań Ławica o godz. 15:30, odprawa i przelot do Beauvais-Tillé (17:40-19:40). Spotkanie z grupą autokarową, przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ III

Po śniadaniu zwiedzanie Paryża. Katedra Notre Dame, spacer bulwarem św. Michała do Dzielnicy Łacińskiej, Sorbona, Panteon – miejsca pochówku Wielkich Francuzów. Nawiedzenie kościoła Saint Etienne Du Mont. Msza Św. w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd na Pola Marsowe i wjazd na Wieżę Eifla. Obiadokolacja podczas rejsu po Sekwanie. Powrót  na nocleg.

DZIEŃ IV

Śniadanie. Cmentarz Pere Lachaise. Plac Bastylii, Spacer Polami Elizejskimi od Łuku Triumfalnego do Placu Zgody i Luwru. Wzgórze Montmartre, Plac Du Tertre. Msza Św. w bazylice Sacre Coeur. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V

Śniadanie. Przejazd do Lisieux. Msza Św. w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nawiedzenie Klasztoru Karmelitanek oraz domu rodzinnego Świętej. Przejazd do Caen.  Opactwo Abbaye-aux-Hommes w Caen, kościół Saint-Étienne, zamek Wilhelma Zdobywcy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI

Po śniadaniu przejazd do Mont Saint Michel – klasztoru i Sanktuarium św. Michała Archanioła wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nantes – historycznej stolicy Bretanii. Spacer po mieście: gotycka katedra św. Piotra i Pawła, wspaniały Place Royale* oraz Zamek Książąt Bretanii*. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VII

Śniadanie. Przejazd do Bordeaux. Nawiedzenie Katedry św. Andrzeja, spacer i czas wolny na najdłuższym deptaku Europy – Rue Sainte-Catherine, Plac Giełdowy ze zwierciadłem wodnym. Przejazd do Lourdes na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VIII

Śniadanie. Msza Św. w Grocie Massabielskiej, Droga Krzyżowa,  spacer po Lourdes: młyn de Bolly, Le Cachot, pawilon św. Maksymiliana Marii Kolbe. Czas wolny.  Obiadokolacja. Nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ IX

Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Carcassonne. Spacer po średniowiecznej warowni do zamku Château Comtal oraz bazyliki St-Nazaire. Obiadokolacja i nocleg nad Adriatykiem. 

DZIEŃ X

Śniadanie. Zwiedzanie perełki Prowansji – Awinionu. Spacer otoczoną murami obronnymi Starówką oraz Mostem Awiniońskim (Pont Saint-Bénézet). Przejazd do La Salette. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Matki Bożej. Msza Św. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ XI

Śniadanie. Przejazd do Ars. Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Vianney’a – patrona Proboszczów. Przejazd do burgundzkiego miasteczka Paray-le-Monial nazywanego miastem Serca Jezusowego za sprawą świętej siostry Małgorzaty Marii Alacoque. Nawiedzenie Klasztoru Sióstr Miłości w Nevers, gdzie wstąpiła po objawieniach Bernadetta Soubirous. Modlitwa przy Jej grobie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ XII

Śniadanie. Przejazd do Strasburga, zwiedzanie najcenniejszych zabytków miasta, m.in. Katedra Notre Dame, dzielnica La Petite France  i przejazd w na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ XIII

Po śniadaniu powrót do Kraju. Przyjazd do Poznania w godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Cena pielgrzymki:  od 1500 zł + 960 Euro

 cena w PLN uzależniona od wielkości grupy: >45os. 1500zł, 40-44os. 1700zł, 35-39os. 1900zł, 30-34os. 2200zł.

Cena zawiera: przejazd luksusowym autokarem (z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc), noclegi w hotelach 3* (pokoje 2os. z łazienkami), wyżywienie wypisane w programie, ubezpieczenie NNW, opieka pilota.

Cena nie obejmuje: biletu lotniczego (ok 300zł) dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu; dopłaty do pokoju jednoosobowego (320€), napojów do obiadokolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat  oraz miejscowych przewodników.