Przejdź do treści

Remont wnętrza kościoła

Drodzy Parafianie, Drodzy Przyjaciele naszej Parafii.

W poniedziałek 20 czerwca ruszył remont naszej świątyni; szacowany czas prac to 3 miesiące. Bardzo Was wszystkich proszę o modlitwę i wsparcie duchowe tej inwestycji. Przez ten okres, jeśli Pan Bóg pozwoli, a pogoda dopisze, Msze będą odprawiane na zewnątrz kościoła; w razie deszczu w salce parafialnej.
Każdego dnia w oknie naszego probostwa wystawiony jest Najświętszy Sakrament; w tych okolicznościach okazało się to jedynym słusznym rozwiązaniem. Zachęcam, aby Chrystusa nie opuszczać i nie dopuścić, żeby czuł się SAMOTNY.
Dziękując za wszystko, co czynicie dla Parafii, liczę na Waszą pomoc także i w tym dziele. Szacunkowy koszt prac wynosił 250 000 zł., a na dzień dzisiejszy już wzrósł do 300 000 zł.
Sukcesywnie będziemy zamieszczać zdjęcia na stronie naszej Parafii, abyście mieli wgląd co się dzieje i z jakim skutkiem.
Zawierzając wszystko Najświętszemu Panu z serca Was błogosławię.

ks. Waldemar Szkudlarek
proboszcz


8.09.2022

Powoli dobiega końca nasz remont – choć jeszcze sporo prac kosmetycznych. Kolejne zdjęcia pozwalają nam wyraźniej zobaczyć efekt przedsięwzięcia. Odnowione drzwi zakrystii oraz belki stropu chóru, podkreślają nową jakość. Odmalowane ściany i sufit dopełniają całość. Polecamy się modlitwie i dziękujemy za wszelkie ofiary i odruchy serca.

5.09.2022

Rozpoczął się montaż schodów prowadzących na chór. Solidne dębowe drewno. Jutro montaż nowych desek przed i na chórze.

22.082022

Tynki są już wyszlifowane w większości naszego kościoła, choć pracy jeszcze sporo. Dziękuję Drodzy za wspieranie tego dzieła Waszą modlitwą i ofiarami. Niech Bóg Wam błogosławi.

12.08.2022

Ciąg dalszy prac. Praktycznie zeskrobane już zostały wszystkie stare tynki. W części nałożono nowe. Chór i niektóre ściany są już wyszpachlowane i wygładzone. Wejście na chór oraz deski stropowe niebawem zostaną wymienone na nowe.
Dziękuję za wspieranie tego dzieła, za wszelkie porywy serca i sumienia.
Błogosławię Was wszystkich.

2.08.2022

11.07.2022

4.07.2022

24.06.2022

21.06.2022