Ogłoszenia Parafialne 19. czerwca 2022 roku

XII Niedziela Zwykła, rok C

 1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe; w tygodniu o 18.00, (za wyjątkiem wtorku – tego dnia o 8.00), a w niedziele o 18.30. Schowajmy siebie i bliskich w RANIE SERCA JEZUSA, bo w Jego Ranach jest nasze zdrowie.
 2. Przez całą oktawę Bożego Ciała uroczysta procesja wokół kościoła z nieszporami w czasie Mszy świętej; proszę rodziców z dziećmi i rodziców z ministrantami oraz wszystkich zakochanych w Bogu ukrytym w kawałku chleba o liczny udział w tym wydarzeniu.
 3. Proboszcz Parafii MB Fatimskiej w Koziegłowach, budujący od 4 lat świątynię ku czci Matki Najświętszej pragnie modlić się z wiernymi Parafii św. Andrzeja Apostoła w Spławiu. Będą mu towarzyszyły Dzieci Fatimskie wraz z rodzicami. Po Mszach Świętych będą zbierać ofiary na budowę kościoła. Proponują także piękne cegiełki w formie dwóch pozycji: „Pamiętajmy o Fatimie” w cenie 10 zł. oraz „Modlitewnik Fatimski” w cenie 20 zł. Za wszystkie ofiary Ks. Jerzy Ranke już dzisiaj serdecznie dziękuję!
 4. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie ma obowiązku postu. Zapraszam tego dnia na Mszę wieczorną, aby uczcić Zranione Serce naszego Zbawiciela.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 zapraszam wszystkie grupy duszpasterskie działające w naszej Parafii, na zakończenie roku szkolnego i powitanie wakacji w ogrodach proboszczowskich. Poświętujemy przy grillu i słodkościach oraz wspólnej zabawie.
 6. Na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie zebraliśmy 446 zł. Bóg zapłać.
 7. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca; ofiary z tacy przeznaczamy na pokrycie kosztów renowacji murów wewnętrznych naszego kościoła, odnowienie ławek oraz wejścia na chór w kruchcie kościoła.
 8. Przypominam, że dziś o godz. 17.00 Msza Święta z sakramentem bierzmowania; z tej racji nie będzie Mszy o godz. 19.00.
 9. W piątek ks. Prałat Jan Bartkowiak obchodzi swoje imieniny; serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze wieczorną tego dnia w intencji Dostojnego solenizanta.
 10. W związku z remontem naszego kościoła od jutra adoracja Najśw. Sakramentu odbywać się będzie przy probostwie; Pan Jezus będzie wystawiony w oknie probostwa; przed oknami będą ławki do modlitwy.
 11. Jutro w naszej Parafii o 10.00 Msza Święta z księżmi z całego dekanatu; zapraszam chętnych do wspólnej z nami modlitwy.
 12. W piątek odbył się pogrzeb śp. Edmunda Szymankiewicza z ul. Szczepankowo, a w najbliższy czwartek o godz. 10.00 Msza pogrzebowa śp. Genowefy Patrzałek z ul. Spławie. Wieczny …
 13. Prasę katolicką można nabyć w kruchcie kościoła; tam też intencje na najbliższy tydzień.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!