Ogłoszenia Parafialne 9 stycznia 2022 roku

Niedziela Chrztu Pańskiego, rok C

 1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii zielony kolor szat i początek tzw. Okresu Zwykłego, oznaczonego jako rok C.
 2. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca; ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne. Przy tej okazji dziękuję za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafialne, także – za składane tą drogą – ofiary kolędowe.
  Wszystkim wyróżniającym się dojrzałym wyczuciem troski o Kościół Lokalny i Powszechny, a także o Jego sprawy materialne – mimo ciężkiej sytuacji pandemii – niech Pan Bóg pomnaża po stokroć hojność serca.
 3. Serdecznie dziękujemy za pierwsze z cyklu spotkań w ramach Synodu o synodalności. Na kolejne zapraszamy już w najbliższy wtorek, 11. stycznia wieczorem – do wyboru w formie osobistej, jak
  i zdalnej przez internet. Dotyczyć ono będzie naszego wzajemnego słuchania się w Kościele. Wszystkie szczegóły wraz z możliwością zgłoszenia swojego udziału dostępne są w zakładce SYNOD na stronie internetowej Parafii.
 4. 10 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Płomień wiary – przekaż dalej!”. Tym razem naszym wyjątkowym Gościem będzie dr Jacek Pulikowski, który podejmie temat: „Czas”. Wykład rozpocznie się o godzinie 19.30 (po wieczornej Mszy Św.) w kościele.
 5. Zbiórka dla ministrantów w piątek o godz. 17.00 w kościele.
 6. Zmarł śp. Maria Marcinkowska z ul. Glebowej; pogrzebowa Msza w środę o godz. 11.00 w kościele. Wieczny odpoczynek…
 7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kruchcie kościoła; tam też znajdziemy intencje mszalne.
 8. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!