Przejdź do treści

Pielgrzymka do Francji – wersja skrócona, 8 dniowa

PROGRAM  PIELGRZYMKI  DO FRANCJI 

                                                                              w terminie 15-22.09.2023 r

DZIEŃ  I

Spotkanie na lotnisku Poznań Ławica o godz. 15:30. Odprawa i przelot do Beauvais-Tillé (17:40-19:40). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II

Po śniadaniu spacer  po starym mieście Beauvais. Jedna z piękniejszych we  Francji Katedra Saint-Pierre  z najwyższym gotyckim sklepieniem na świecie. Przejazd do Rouen, położonej nad Sekwaną historycznej stolicy Normandii. Katedra Notre-Dame, Pałac Biskupa z muzeum poświęconym św. Joannie d’Arc. Spacer po Rue du Gros Horloge, wypełnionej historycznymi fasadami oraz butikami najważniejszej ulicy handlowej w mieście. Czas wolny. Przejazd do Lisieux. Msza Św. w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Katedra św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Przejazd do Caen. Opactwo Abbaye-aux-Hommes, kościół Saint-Étienne, zamek Wilhelma Zdobywcy. Przejazd do Mont Saint Michel – klasztoru i Sanktuarium św. Michała Archanioła położonego na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Św. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IV

Śniadanie. Przejazd nad Loarę. Zwiedzanie najciekawszego renesansowego “zamku na rzece” w Chenonceau oraz Chambord – największego z zamków w dolinie Loary – “perły w koronie” króla Franciszka I. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V

Po śniadaniu przejazd do Chartres. Katedra Notre Dame – jedna z najwspanialszych katedr na świecie. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do Wersalu. Zwiedzanie monumentalnej siedziby władców Francji wraz z założeniem parkowym i systemem fontann. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Paryż. Katedra Notre Dame, spacer bulwarem św. Michała do Dzielnicy Łacińskiej, Sorbona, Panteon – miejsce pochówku Wielkich Francuzów. Nawiedzenie kościoła Saint Etienne Du Mont. Msza Św. w Kaplicy Cudownego Medalika. Zwiedzanie Luwr – największego Muzeum na świecie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII

Śniadanie. Cmentarz Père-Lachaise – największy i najsławniejszy cmentarz paryski założony w XIX wieku. Wzgórze Montmartre, Plac Du Tertre. Bazylika Sacre Coeur, Msza Św. Kabaret Moulin Rouge, Łuk Triumfalny, spacer wzdłuż Alei Kléber do ogrodów przy Placu Trocadéro. Wjazd na Wieżę Eiffla. Rejs po Sekwanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII

Po śniadaniu przejazd do Galerii Lafayette – jednego z najbardziej znanych centrów handlowych na świecie, którego wnętrza przypominają bardziej operę, niż ogromną galerię z sklepami. Opera Garnier. Czas wolny. Przejazd na lotnisko Beauvais-Tillé. Odprawa i przelot do Poznania (20:05-22:00) i zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Cena pielgrzymki:  1600 zł + 770 Euro (w tym już są wliczone wszelkie wstępy do muzeum i za pilotów)

cena w Euro uzależniona od wielkości grupy: >45os. 770€

 

Cena zawiera: bilety lotnicze na trasie Poznań-Paryż Beauvais-Poznań z 1 małym bagażem podręcznym 40 x 20 x 25 cm, opłaty lotniskowe, przejazd luksusowym autokarem (z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc), noclegi w hotelach 3* (pokoje 2os. z łazienkami), wyżywienie wypisane w programie, ubezpieczenie NNW, opieka pilota.

Cena nie obejmuje: dodatkowego bagażu kabinowego (55x40x23cm i 10 kg 270zł) bądź bagażu rejestrowanego (20 kg 390 zł), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (3% wartości wyjazdu); dopłaty do pokoju jednoosobowego (280 €), napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.