Przejdź do treści

plan wycieczko-pielgrzymki na Dolny Śląsk – pierwszy tydzień października

DZIEŃ  I         

Wyjazd do Lubiąża. Zwiedzanie byłego opactwa Cystersów – jednej z największych w Europie budowli sakralnych. Przejazd w okolice Legnicy – Msza Św. w Bazylice Podwyższenia Krzyża Pańskiego i św. Jadwigi w Legnickim Polu,  w pobenedyktyńskim opactwie ufundowanym w miejscu śmierci Księcia Henryka Pobożnego w bitwie z armią tatarską. Nawiedzenie Kościoła Pokoju w Jaworze. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ II                        

Śniadanie. Zwiedzanie pamiętającego czasy Piastów zamku Grodno. Nawiedzenie Opactwa Cystersów w Krzeszowie. Msza Św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP. Zamek Książ – monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny zaliczany do największych zamków w Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III           

Śniadanie. Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko (podziemne korytarze minerskie, twierdza górna z tarasem widokowym). Przejazd do Karłowa, wejście na Szczeliniec Wielki, najwyższe wzniesienie Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Msza Św.   w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IV           

Śniadanie. Przejazd do Karpacza. Wjazd kolejką na Małą Kopę i wejście na Śnieżkę (1603 m npm). Nawiedzenie kościoła Wang, Msza Św. w kościele pw. Nawiedzenia NMP, czas wolny na deptaku na Kolorowej. Obiadokolacja i nocleg.       

DZIEŃ IV

Po śniadaniu przejazd do Sobieszowa i wejście na zamek Chojnik. Przejazd do Szklarskiej Poręby. Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.) – najwyższy wodospad w polskich Sudetach wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie zamku Czocha. Przejazd do Lubomierza – spacer po rynku, zwiedzanie Muzeum Kargula i Pawlaka, Msza Św. w kościele p.w. św. Maternusa B.M. (klasztor Benedyktynek), modlitwa przy ołtarzu Relikwii.                                              Powrót do Spławia w późnych godzinach wieczornych.

 

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Cena pielgrzymki:  1290 zł 1600 w zależności od standardu hoteli